oleje nierafinowane

Nowoczesne metody dbania o włosy daleko wykraczają poza dobór odpowiedniego szmponu, odżywki oraz regularne podcinanie końcówek.

Aby zapewnić sobie zdrową, błyszczącą taflę włosów, ich właścicielki coraz częściej sięgają po cały arsenał tradycyjnych, sprawdzonych metod z całego świata. Jedną z nich jest tak zwane olejowanie włosów. Ta zadziwiająco prosta praktyka przynosi niezwykłe rezultaty.

Czym jest olejowanie włosów?

Nakładanie na włosy oleju jest powszechnie stosowane przez mieszkańców Indii, a geneza tej metody sięga wielu wieków wstecz. W ostatnich latach zrobiła ona prawdziwą furorę również na Zachodzie.

Olejowanie w najprostszej wersji polega na nałożeniu na całą długość włosów niewielkich ilości oleju (warto wybierać spośród olejów nierafinowanych), a następnie zmyciu go szamponem. Tym sposobem można uzyskać wzmocnienie struktury włosa, zabezpieczenie go przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz ochronę przed utratą nawilżenia.

Jak to zrobić?

Aby olejowanie przynosiło wymierne rezultaty, powinno być stosowane z dużą regularnością, przykładowo 3 razy w tygodniu. Oleje nierafinowane do tego celu dobrze jest stosować na zmianę, ale na początku najlepiej będzie trzymać się jednego, aby właściwie ocenić jego wpływ na włosy.

Istotne jest, by olejować włosy umyte, ewentualnie po jednym dniu od mycia – obciążanie w ten sposób nieoczyszczonych włosów może spowodować ich nadmierne wypadanie. Olej należy nałożyć dokładnie na wszystkie pasma, unikając skóry głowy i jej bezpośredniej okolicy. Po upływie godziny lub dwóch trzeba go zmyć szamponem (nie jest konieczny szampon z SLS, z olejem poradzą sobie też łagodniejsze detergenty), a następnie nałożyć odżywkę.

Post Author: admin

You may also like

serum z witaminą c

Serum z witaminą c Natura Siberica

Serum z witaminą C to uniwersalny produkt do pielęgnacji skóry, przeznaczony dla

stosowanie olejów na włosy pozwala uzyskać świetne efekty

Olejowanie włosów – najlepsza pielęgnacja z możliwych

Olejowanie włosów, czyli nakładanie na nie różnego rodzaju olejków, jest

Naturalne kremy do twarzy - świetne rozwiązanie

Naturalne kremy do twarzy – świetne rozwiązanie

Naturalne produkty do pielęgnacji szybko wypierają chemiczne i sięgają po