serum z witaminą c

Serum z witaminą C to uniwersalny produkt do pielęgnacji skóry, przeznaczony dla osób w każdym wieku, gdyż rozwiązuje wiele problemów u ludzi o różnych typach cery. Głównie jednak wybierają go osoby zmagające się z przebarwieniami posłonecznymi lub potrądzikowymi, gdyż w tej kategorii wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością. Tego typy kosmetyk posiada w swojej ofercie m.in. firma Natura Siberica – wegańskie serum Natura Siberica oblepikha c-berrica, zawierające witaminę C w aktywnej formie SAP.

Witamina C serum do twarzy – dla kogo?

Serum z witaminą C znajduje zastosowanie u szerokiego grona osób, ze względu na posiadane przez nie właściwości, takie jak:

  • ujednolicenie kolorytu, redukcja przebarwień
  • dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry
  • zwiększenie jej jędrności
  • wzmocnienie naczyń krwionośnych
  • spłycenie zmarszczek, zwiększenie syntezy kolagenu
  • opóźnienie procesów starzenia się skóry, zwalczanie wolnych rodników 

Jak wybrać serum z witaminą C?

Serum z witaminą C może występować w różnych stężeniach, a także być wzbogacone o dodatkowe składniki. Przykładowo, serum Natura Siberica oblepikha c-berrica zawiera w swoim składzie również niacynamid, który także znany jest ze swoich zdolności zmniejszania widoczności przebarwień, a ponadto odpowiada za łagodzenie podrażnień oraz wykazuje działanie przeciwzapalne i zmniejszające produkcję łoju.

Im wyższe stężenie witaminy C w produkcie, tym szybciej można spodziewać się efektów. Warto jednak zacząć od mniejszych wartości, aby stopniowo przyzwyczajać skórę do nowego składnika.

Post Author: admin