Kąpiel nie zawsze musi wysuszać skórę. Przy odpowiednim jej wykonaniu uzyska ona zdolność do zapewniania wręcz odwrotnego efektu – nawilżenia i odżywienia naskórka. Woda nie może być zbyt gorąca (maksymalna optymalna wartość zalecana przez dermatologów to 37-38 stopni C), a sama kąpiel powinna trwać maksymalnie 15 minut. Można spróbować uzupełnić ją o olejki eteryczne (https://www.manada.pl/olejki-eteryczne), papkę z dyni, miód czy nawet zwykłe tłuste mleko.

Wywar z siemienia lnianego

Siemię lniane to istna kopalnia nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które są dobre i dla zdrowia, i dla skóry. Natłuszczające i odżywcze właściwości tych kwasów śmiało można wykorzystać w kąpieli, dodając do niej całą szklankę lub nawet dwie szklanki lnianego wywaru. Kilka łyżek siemienia lnianego należy podgotować przez jakieś 10 minut we wrzątku, aż do momentu wytworzenia charakterystycznej kleistej galaretki. Ziarenka można przecedzić, a powstałą papkę dodać do wanny z ciepłą wodą i dokładnie wszystko wymieszać, a następnie poleżeć w takim kleiku przynajmniej dziesięć minut.

Królewska mleczna uczta

Mówi się, że Kleopatra zawdzięczała swoją idealnie miękką i gładką skórę regularnym kąpielom w czystym mleku. Przygotowanie podobnej mlecznej terapii byłoby jednak dość kosztowne, ale na szczęście zbliżone działanie zapewnia kąpiel w zwykłej ciepłej wodzie z dodatkiem mleka. Do wanny można wlać np. dwa kartoniki białego płynu. Ważne jest to, by było to mleko o wyższej zawartości tłuszczu, albowiem tylko takie zadziała na skórę odżywczo i nawilżająco, a ponadto wprowadzi do tej skóry największą ilość cennych witamin, których w chudym mleku (np. tym półprocentowym) po prostu nie ma.

Migdałowy olejek

W domowych kąpielach na pewno nie może zabraknąć różnorodnych olejków eterycznych. Lawendowy zadziała odprężająco, eukaliptusowy uśmierzy ból i zregeneruje mięśnie, a ten migdałowy znakomicie nawilży przesuszony naskórek, zmniejszy podrażnienia i poradzi sobie z uczuciem napięcia ciała, które często potrafi wywoływać ból lub przynajmniej silny dyskomfort. Migdałowy olejek zawdzięcza te właściwości występującym w nim składnikom. Zawiera liczne antyoksydanty, witaminy z grupy B, proteiny, magnez i sole mineralne. Niewiele go trzeba, by uzyskać bardzo dobry efekt. Na całą kąpiel śmiało można użyć zaledwie kilku kropelek migdałowego olejku.

Dyniowe SPA

Ostatnia i zarazem chyba najciekawsza propozycja to kąpiel w wodzie z dodatkiem dyniowej papki. Średniej wielkości dynię należy normalnie ugotować, a następnie rozgnieść jej miąższ na miazgę. Bardzo ważne jest tylko to, by po takiej dyniowej kąpieli dokładnie spłukać skórę.

Post Author: admin

You may also like

serum z witaminą c

Serum z witaminą c Natura Siberica

Serum z witaminą C to uniwersalny produkt do pielęgnacji skóry, przeznaczony dla

stosowanie olejów na włosy pozwala uzyskać świetne efekty

Olejowanie włosów – najlepsza pielęgnacja z możliwych

Olejowanie włosów, czyli nakładanie na nie różnego rodzaju olejków, jest

Naturalne kremy do twarzy - świetne rozwiązanie

Naturalne kremy do twarzy – świetne rozwiązanie

Naturalne produkty do pielęgnacji szybko wypierają chemiczne i sięgają po