natura siberica peeling

Skóra cały czas narażona jest na wiele szkodliwych czynników, takich jak zmienna temperatura, zróżnicowany poziom wilgoci, kurz, pyły i drobnoustroje. Skóra zakryta dodatkowo stale podrażniana jest przez poszczególne części odzieży, torebki, plecaki czy biżuterię. Na co dzień nie zwraca się uwagi na te drobne niedogodności, które powtarzając się i kumulując mogą znacznie pogorszyć stan skóry. Prostym rozwiązaniem takiego problemu jest regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Dużą popularnością w tym względzie cieszą się peelingi, które nie wymagają codziennego stosowania, a jednocześnie gwarantują dużą skuteczność i wspaniałe efekty estetyczne. 

Peelingi – dlaczego warto je stosować?

Główną funkcją peelingów jest złuszczanie martwego naskórka. Wyróżnia się peeligi mechaniczne, posiadające charakterystyczną ziarnistą konsystencję oraz peelingi enzymatyczne, których składniki aktywne wnikają w naskórek i wpływają na naturalne pozbywanie się martwych komórek z jego powierzchni. Kosmetyki tego rodzaju stosuje się zazwyczaj 1-3 razy w tygodniu. W zupełności wystarczy to, aby uzyskać efekt gładkiej skóry o jednolitym kolorycie. Warto pamiętać, że peelingi stanowią dopełnienie, a nie podstawę pełnej pielęgnacji. 

W sklepach znaleźć można peelingi przytsosowane do pielęgnacji skóry twarzy, całego ciała lub skóry owłosionej. Te pierwsze cechują się zazwyczaj większą delikatnością. Wpływają na ujednolicenie kolorytu twarzy, oczyszczenie porów i hamowanie wydzielania nadmiaru sebum. Peelingi do całego ciała pozwalają zmniejszyć cellulit oraz wpływają korzystnie na poziom nawiżenia skóry. Kosmetyki tego rodzaju używane na skórę głowy zapobiegają powstawaniu łupieżu oraz zmniejszają przetłuszczanie się włosów. 

Naturalny skład kosmetyków gwarancją jakości i skuteczności

Najskuteczniejszymi i najdelikatniejszymi kosmetykami są te, których skład opiera się na naturalnych surowcach pozyskiwanych z kontrolowanych upraw. Natura Siberica peeling cechuje się najwyższą jakością i posiadają wiele certyfikatów potwierdzających jego naturalne pochodzenie. Takie kosmetyki stanowią prawdziwe bogactwo antyoksydantów, czyli substancji neutralizujących wolne rodniki tlenowe w organizmie. W ten sposób poza zwyczajnymi mechanicznymi efektami, wpływają również hamująco na procesy starzenia się skóry, redukują zmarszczki i zapobiegają powstawaniu nowych. Dodatkowo zawierają wiele cennych witamin i składników mineralnych. Dzięki złuszczającym właściwościom peelingu, substancje te mogą wniknąć w głąb do żywych warstw naskórka, co wpływa na jego wzmocnienie, uelastycznienie i ujednolicenie. 

Kilka słów o marce Natura Siberica

Natura Siberica to marka kosmetyków, których skład opiera się na unikatowych, niewystępujących nigdzie indziej na świcie składnikach z samego serca Syberii. Produkty te wytwarzane są na podstawie tradycyjnych receptur tamtejszej ludności. Również surowce pozyskiwane są ze współpracą z rdzennymi mieszkańcami tej surowej krainy. To właśnie ten wyjątkowy skład gwarantuje ogromną skuteczność kosmetyków Natura Siberica. Rośliny występujące na Syberii przez tysiące lat ewolucji przystosowywały się, aby móc przetrwać w tak trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu zgromadziły znaczną ilość niezwykle cennych składników aktywnych o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Prowadzenie zbiorów w odpowiednich porach roku gwarantuje pozyskanie surowców najbogatszych w pożądane substancje i wykorzystanie ich do produkcji w pełni naturalnych kosmetyków. 

Post Author: admin

You may also like

Piękne włosy - tylko na zdrowej skórze głowy

Piękne włosy – tylko na zdrowej skórze głowy

Dbając o swoje włosy, wiele kobiet zapomina o skórze głowy.

Odżywka regeneracyjna do włosów Olaplex 5

Na pytanie „jak zadbać o włosy, by były w idealnej