Peeling jest bardzo popularnym i powszechnie stosowanym zabiegiem pielęgnacyjnym. Poprzez złuszczanie zrogowaciałych warstw naskórka, przygotowuje on skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Dzięki wstępnemu, dokładnemu oczyszczeniu skóry za pomocą peelingu, kolejne zabiegi są bardziej efektywne, ponieważ substancje aktywne zawarte w kosmetykach mogą być lepiej wchłonięte i pełniej wykorzystane.

Rodzaje peelingu

W zależności od metody stosowanej złuszczania stosowanej podczas zabiegu peelingi dzielą się na mechaniczne, enzymatyczne, chemiczne, gommage oraz ziołowe.
Peeling mechaniczny wykorzystuje zawarte w swojej strukturze większe, lub mniejsze drobiny, w celu ścierania zrogowaciałych warstw naskórka. Peeling enzymatyczny i chemiczny wykorzystuje zdolność enzymów pochodzenia naturalnego lub specjalnie wyselekcjonowanych kwasów i i innych substancji aktywnych w celu rozpulchniania naskórka i osłabiania połączeń międzykomórkowych w celu silniejszego złuszczania. Peeling gommage łączy w sobie efekt złuszczający osiągany za pomocą mechanicznego ścierania i działania enzymatycznego. Natomiast peeling ziołowy na skutek działania substancji zawartych w preparacie, prowadzi do intensywnego efektu złuszczającego.

Zatem, jak głęboko dociera peeling?

W zależności od rodzaju preparatu i zawartych w nim substancji oraz dodatkowych drobin, peeling może działać na płytszych lub głębszych warstwach naskórka. Można zatem wyróżnić: peelingi powierzchniowe, średnio-głębokie i głębokie.

Peelingi powierzchniowe

Peelingi powierzchniowe, jak sama nazwa wskazuje, działają jedynie na płytkiej, najbardziej zewnętrznej powierzchni naskórka. Są to peelingi mechaniczne oraz gommage.

Peelingi średnio-głębokie

Peelingi średnio-głębokie w swoim działaniu oraz zawartych w składzie substancji aktywnych docierają głębiej, do środkowych warstw naskórka. Takie działanie wykazują peelingi enzymatyczne oraz gommage.

Peelingi głębokie

Peelingi głębokie w swoim oddziaływaniu docierają nie tylko do wewnętrznych warstw naskórka, ale również do skóry właściwej. Są to zabiegi najbardziej agresywne w swoim działaniu, ale jednocześnie przynoszące najbardziej spektakularne efekty. Powinny być wykonywane tyko i wyłącznie przez osoby wykwalifikowane w profesjonalnym salonie kosmetycznym. W przypadku tego rodzaju zabiegów, bardzo wysoka jakość kosmetyków ma istotne znaczenie. Apis kwasy i peelingi to bezpieczne i profesjonalne preparaty. Kwasy Apis wykazują silne działanie, a wykonany z ich użyciem Apis peeling chemiczny daje spektakularne efekty.

Post Author: admin