Piękne włosy - tylko na zdrowej skórze głowy

Dbając o swoje włosy, wiele kobiet zapomina o skórze głowy. Tymczasem włosy nie mogą być ani zdrowe, ani piękne jeśli skalp nie jest odpowiednio zadbany, gdyż to w skórze znajdują się cebulki i mieszki włosowe, z których wyrastają włosy. Zadbanie o nie na tym poziomie jest znacznie ważniejsze niż odżywianie włosów na długości, gdyż są one martwą tkanką i tylko w pewnym stopniu można poprawić ich stan. Chcąc włosy zagęścić, pogrubić, zahamować wypadanie i wzmocnić, można to zrobić tylko poprzez pielęgnację skóry głowy. Czego ona potrzebuje?

Odpowiednie mycie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że myjąc głowę, powinno się tak naprawdę myć skórę głowy – lekko masując ją palcami. Drapanie jest niepolecane, gdyż może wywołać podrażnienia. Tak samo niewskazane jest szorowanie samych włosów. Prowadzi to jedynie do ich splątania i jest zbędne – umyją się wystarczająco spływającą pianą (w ten sposób można też użyć mniej szamponu). Niepolecane jest także stosowanie do mycia gorącej wody. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale też może wzmagać przetłuszczanie.

Jakie kosmetyki?

Zdecydowanie najlepiej będzie, gdy na skórę głowy będą trafiać tylko produkty naturalne, ponieważ na chemiczne może reagować podrażnieniami, łupieżem oraz wypadaniem włosów. Najlepiej będzie wcierać w nią specjalny tonik do skóry głowy. Ziołowe preparaty:

– są łagodne,

– często działają odświeżająco

– oraz są świetnym sposobem na wzmocnienie włosów.

Jakie kosmetyki?

Ponadto masaż, jaki wymusza wcierka do włosów, doskonale wpływa na stan skalpu, poprawiając jego ukrwienie i opróżniając gruczoły łojowe. Zdecydowanie też warto zainwestować w peeling do skóry głowy. Skalp też potrzebuje złuszczenia, tak jak skóra całego ciała, nawet kiedy nie zauważa się objawów łuszczenia. Pozwoli to zachować skórę głowy w świetnej kondycji i lepiej natlenić cebulki oraz mieszki.

Post Author: admin