Manicure to wbrew pozorom wyjątkowo ważny temat dla każdej kobiety. Przesuszone skórki wokół paznokci zdecydowanie są passe, podobnie jak niezadbane dłonie. Śmiało nawet można stwierdzić, że to właśnie one – dłonie stanowią wizytówkę każdej kobiety, wiele zdradzając na jej temat już na samym początku znajomości.

Stemplowanie paznokci uważa się za stosunkowo nową metodę, jaka jest obecnie stosowana podczas wykonywania zabiegów manicure. Co więcej, przebija ona popularnością pozostałe rodzaje ze względu na wyjątkową prostotę zabiegu. Nie sposób ukryć, że jego wykonanie jest nadzwyczaj proste, dzięki czemu ze stemplowaniem poradzi sobie każda kobieta nawet bez wcześniejszego przygotowania kosmetycznego.

Co jest potrzebne do poprawnego wykonania stemplowania? Minimum to stempel, blaszki do paznokci z wzorami oraz lakier. Dobrze jednak dodatkowo zaopatrzyć się w inne akcesoria.

Kwestia stempla nie budzi żadnych, najmniejszych nawet wątpliwości. Bez jego posiadania cały zabieg w zasadzie traci na znaczeniu. I chociaż różne ich rodzaje dostępne są na rynku, najlepiej stemplowanie czyli stamping rozpocząć ze stemplem przeźroczystym.
Lakiery do stempli są dostępne obecnie w zasadzie w każdym sklepie drogeryjnym, choć zdecydowanie lepiej zaopatrywać się w hurtowniach oferujących typowo materiały do upiększania paznokci.
Blaszki do stempli są równie ważne co cała reszta. To właśnie na nich znajduje się pełna gama wzorów, spośród których przebierać można podczas wykonywania stampingu.

Dodatkowo dobrze zaopatrzyć się w tzw. zdrapkę. Niemniej jednak często kobiety wykorzystują jakąkolwiek plastikową kartę, bowiem chodzi przede wszystkim o równomierne rozprowadzenie lakieru na blaszce. Pamiętać należy również o zmywaczu do paznokci. Bez niego cały proces przeprowadzania zabiegu można spalić na panewce, jeśli okaże się, że przypadkiem wzór został niepoprawnie naniesiony na płytkę paznokcia.

Post Author: admin