Paznokcie żelowe cieszą się ogromną popularnością wśród pań i to od wielu lat. Wynika to z licznych zalet tego rodzaju manicure. Oczywiście sposobów na przyozdobienie paznokci, zmienianie kształtu lub wydłużenie jest wiele. Każda kobieta znajdzie dla siebie dzięki temu najlepsze rozwiązanie. Najczęściej wybór pada jednak na manicure żelowy. Pojawia się pytanie, co jest potrzebne do jego zrobienia. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów żeli do paznokci, które możesz zobaczyć w miejscach jak to: https://darmarsklep.pl/zele. Różnią się one pod wieloma względami, dlatego należy dowiedzieć się nieco więcej na ich temat, aby móc podjąć trafną decyzję zakupową. Czas zastanowić się nad tym, jak wybrać żel do paznokci, jakie są opcje do wyboru.

Jakie wyróżnia się żele do paznokci?

Żele UV pozwalają na stworzenie trwałego manicure, dzięki niemu paznokcie prezentują się estetycznie przez długi czas, bez konieczności dokonywania poprawek. Można je polecić także osobom zmagającym się z krótkimi i łamliwymi paznokciami. Za pomocą specjalnych żeli możliwe staje się przedłużenie płytki paznokciowej, uzyskanie kształtu migdała lub kwadratu. Żele do paznokci mogą być UV lub LED. Różnią się one przede wszystkim konsystencją. Mogą być jednofazowe lub trójfazowe. Warto od razu zaznaczyć, że te pierwsze należy traktować jako bazę, za ich pomocą nadbudowuje się paznokcie. Przy użyciu żeli można też uzyskać efekt nabłyszczenia, wykonać rozmaite zdobienia. Zaletą manicure żelowego jest to, że stosunkowo łatwo się go robi. Oczywiście trzeba najpierw zorganizować odpowiednie przedmioty. Najważniejszy będzie żel na płytkę paznokcia. Wielozadaniowe są żele jednofazowe. Pełnią one funkcję budulcową i nabłyszczającą. Na korzyść żeli jednofazowych przemawia ich duża trwałość i to, że nie przyczyniają się do powstawania problemów skórnych.

Jak wybrać żel do paznokci?

Bardziej złożonym rodzajem żelu do paznokci jest produkt trójfazowy. Z kolei żele jednofazowe łączą w sobie trzy rodzaje preparatów. Mogłoby się wydawać, że taniej i wygodniej będzie użyć kosmetyku trzy w jednym, ale nie zawsze będzie to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. Każdy musi dobrać dla siebie odpowiedni kosmetyk, ale żele jednofazowe są najczęściej wybierane ze względu na szybką i łatwą aplikację. Na żel trójfazowy składa się warstwa podkładowa, warstwa budująca i warstwa nabłyszczająca. Z kolei żel jednofazowy nakłada się na płytkę paznokcia w dwóch lub trzech warstwach. Jego konsystencja jest średnio gęsta. Zaletą będzie łatwa aplikacja. Pełni funkcję żelu podkładowego, budującego i wykończeniowego. Nakładanie żelu trójfazowego jest bardziej czasochłonne. Trzeba najpierw nałożyć warstwę podkładową na odtłuszczoną powierzchnię paznokci. Potem aplikuje się warstwę budującą w celu przedłużenia paznokci. Z kolei żel wykończeniowy nabłyszcza paznokcie. Po utwardzeniu wszystkiego konieczne staje się przemycie paznokci cleanerem, Warto wobec tego wyposażyć się w lampę UV, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Żele pozwalają na stworzenie manicure o bardzo naturalnym wyglądzie. Paznokcie są elastyczne, można wybrać dowolny kształt i styl.

Post Author: admin