Paletki do makijażu oczu nie są niezbędnymi akcesoriami makijażowymi. Część kobiet z nich nie korzysta z różnych powodów. Najczęściej jest to brak umiejętności, które pozwoliłyby wykonać ładny i elegancki makijaż oczu, lub zwyczajny brak czasu podczas porannej toalety. Jest jednak duże grono kobiet, które bez nałożonych cieni na powiekę nie wyobrażają sobie pełnego makijażu.

Makijaż oczu

W zależności od sposobu malowania, jak i pożądanego efektu makijaż może zająć od kilku do kilkudziesięciu minut każdego ranka. Tak naprawdę najwięcej czasu zajmuje makijaż oczu. Do jego wykonania niezbędne jest posiadanie podstawowych umiejętności, pewnej ręki oraz wyobraźni. Nietrudno jest nanieść na powiekę wiele kolorów. Sztuką jest połączenie ich w taki sposób, aby doskonale ze sobą współgrały, czyli tworzyły ze sobą całość.
Każdy makijaż oczu powinien być wykonany zgodnie z kilkoma zasadami. Przede wszystkim cienie należy nakładać pojedynczo, a każdy z nich blendować. Rozcieranie cieni bywa czasem pracochłonnym zajęciem, jednak pozwala uzyskać najlepsze efekty.

Najlepsze palety cieni

Wbrew pozorom najdroższe palety cieni dostępne w wielu drogeriach stacjonarnych nie zawsze są tymi najlepszymi. Jakość ich cieni pozostawia wiele do życzenia. Bardzo często osoby początkujące nie potrafią prawidłowo ich wykorzystać, przez co szybko zniechęcają się do makijaży oczu. Dla takich osób najlepsza jest Revolution paletka, która nie należy do najdroższych produktów, przy czym jej jakość jest wyjątkowo wysoka.

Post Author: admin