Idealnym produktem co codziennej pielęgnacji dla każdego rodzaju cery są olejki do twarzy. Przy odpowiednim wybraniu oleju i prawidłowym jego zastosowaniu zapewnimy skórze spełnienie jej indywidualnych potrzeb. Poniższy artykuł będzie dotyczył zalet, stosowania i wyboru olejków naturalnych.
Zalety olejków
Skład olejków jest źródłem wielu składników odżywczych oraz witamin, których potrzebuje skóra. Aspektem przemawiającym za rozpoczęciem stosowania olejków jest ich uniwersalność. Kupując tylko jeden produkt możemy go stosować na wiele różnych sposobów przy pielęgnacji skóry. Oleje naturalne pozwalają utrzymać balans wodno-tłuszczowy skóry poprzez jej nawilżenie i uelastycznienie. W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępnych jest wiele rodzajów olejków. Wartym uwagi jest olej naturalny, który wspomaga i usprawnia gojenie się ran jednocześnie zapobiegając powstaniu blizn. Na rynku można dostać również taki rodzaj produktu, który poprawia koloryt skóry i spowalnia proces jej starzenia się. Charakterystyczną opcją dla olejków jest również możliwość ich mieszania nie tylko ze sobą, ale też z innymi kosmetykami. Aby olejki naturalne były skuteczne i spełniały swoje funkcje należy je odpowiednio dopasować do indywidualnych potrzeb skóry oraz pamiętać o ich konsekwentnym stosowaniu.
Aplikowanie olejków do twarzy
Oleje naturalne są produktami uniwersalnymi, gdyż można nimi zastąpić wiele kosmetyków. Mogą one być zamiennikiem dla mleczka do demakijażu lub służyć do oczyszczania i nawilżenia skóry. Podstawowym sposobem użycia olejku do twarzy jest jego powolne i delikatne wmasowanie w okolice twarzy i szyi. Można również dodać olejki do innych kosmetyków mieszając je i nakładając na twarz w taki sam sposób jak przy stosowaniu samego olejku. Niedawno popularne stało się masowanie twarzy przy użyciu olejów. Aby wartościowe składniki przedostały się do najgłębszych części naskórka należy to robić delikatnie powolnymi ruchami. Dzięki masażowi poprawia się mikrokrążenie komórek poprzez ich dotlenienie. Dobrej jakości olejki do twarzy mogą również zastąpić mleczko do demakijażu, które może intensywnie wysuszać skórę. Demakijaż za pomocą olejku należy zacząć od roztarcia produktu na dłoniach, nałożeniu na twarz i pozostawieniu go na niej na parę chwil, aby dobrze się wchłonął. Następnie należy zmyć olejek namoczoną ciepłą wodą ściereczką z mikrofibry. Ostatnim przykładem stosowania olejku jest mycie nim twarzy. Ten produkt nadaję się do tego idealnie, gdyż dokładnie oczyszcza pory i zabezpiecza cerę przed powstawaniem wytrysków czy zaskórników.
Wybór olejków
Każdy rodzaj skóry jest inny i ma swoje indywidualne potrzeby oraz wymagania. Należy o tym pamiętać przy wyborze nie tylko samych olejków, ale też przy wyborze każdego innego kosmetyku. Na rynku dostępne są olejki ciężkie i lekkie, które są szybkoschnące. Te pierwsze nadają się idealnie do cery suchej, gdyż dobrze ją nawilżą. Natomiast drugi z wymienionych rodzajów olejków przeznaczony jest dla cery tłustej. Oleje naturalne świetnie sprawdzą się dla cery trądzikowej. W przypadku problemowej skóry warto zakupić olejek z drzewa herbacianego czy rumianku.