Jaki jest zdecydowanie najpopularniejszy zabieg kosmetyczny, który każdy może wykonać samodzielnie w domu? Jak można się łatwo domyślić, chodzi oczywiście o peelingi do ciała. Nie trzeba mieć wcale wielkich umiejętności czy też profesjonalnego sprzętu, aby czerpać korzyści z jego zalet. Czym jest peeling, a przede wszystkim, co się powinno o nim wiedzieć, aby osiągane korzyści były możliwie największe?

Czym jest peelingi do ciała?

Każdy doskonale wie, jak ważne jest dbanie o stan skóry ciała. Z tego też powodu często stosuje się profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które mają na celu oczyszczanie skóry, a także je odpowiednie nawilżanie. Jest to oczywiście bardzo ważne, lecz jak się okazuje, często zapomina się o trzecim ważnym aspekcie dbania o skórę, czyli o jej złuszczaniu.
Peeling to po prostu zabieg kosmetyczny, którego założeniem jest usunięcie martwych komórek skóry. Osiąga się to poprzez jej złuszczanie. Co to dokładnie daje? Przede wszystkim pozwala w bardzo krótkim czasie znacznie poprawić wygląd skóry poprzez pozbycie się z niej niepotrzebnej już warstwy. Co więcej, odsłonięcie zdrowych i pełnych życia warstw skóry pozwala na lepsze ich odżywienie poprzez uzyskanie do nich dostępu i bezpośrednie dostarczanie składników odżywczych.

Rodzaje peelingu

Oczywiście nie ma tylko jednego rodzaju peelingu i w zależności od konkretnej techniki jego wykonywania, wyróżnić można kilka typów. Zdecydowanie najczęściej ma się do czynienia z peelingiem mechanicznym, czyli polegającym na usuwaniu martwego naskórka przy pomocy substancji ściernych. Mowa w tym wypadku np. o kryształkach diamentu.
Innego typu równie popularnym rodzajem peelingu jest wersja enzymatyczna. Zaliczany jest on do zdecydowanie najdelikatniejszego, więc szczególnie mocno polecany jest osobom z delikatną skorą. Jak to dokładnie działa? W tym wypadku kluczem są specjalne enzymy, które oddziałując na skórę, powodują złuszczenie naskórka.
Na sam koniec warto jeszcze wymienić peeling chemiczny, który opiera swoje działanie na takich substancjach jak np. kwas mlekowy lub glikolowy. Kto powinien go stosować? Najlepiej sprawdzi się na skórze dojrzałej.

Jak często należy wykonywać peeling?

Choć peeling to naprawdę rewelacyjna metoda podprawiania stanu i kondycji skóry, to jednak zaskakująco duża grupa osób mało co o nim wie. Przykładowo często dla wielu osób tajemnicą jest to, jak często należy go wykonywać.
Spotkać się można z opinią, że peeling to zabieg, który dla uzyskania najlepszego efektu powinno się robić raz dziennie. Jest to jednak duży błąd, ponieważ tak częste przeprowadzanie tak inwazyjnego zabiegu szybko doprowadzi do podrażnienia skóry. Z jaką częstotliwością powinno się więc go robić? Zaleca się, aby peeling przeprowadzać raz a tydzień. Osiągnie się wtedy najlepsze efekty, a jednocześnie uchroni się skórę przed niepotrzebnymi uszkodzeniami i podrażnieniami.
Peeling to naprawdę rewelacyjna metoda na samodzielne i w pełni bezpieczne odmłodzenie i poprawienie jakości swojej skóry. Zdecydowanie warto go stosować, lecz zanim się to zrobi, polecane jest zdobycie o nim nieco więcej informacji.

Post Author: admin