Puder dla dzieci - dlaczego warto go stosować

W momencie kiedy młodzi rodzice spodziewają się swojego pierwszego dziecka, z pewnością rozpoczynają także kompletowanie całej wyprawki dla noworodka. Nie może bowiem w niej zabraknąć dosłownie niczego, co może przydać się naszym pociechom w pierwszych dniach ich pobytu w naszym domu. Wobec tego w pierwszej kolejności kupowane są ubranka, a następnie cały zestaw kosmetyków i gadżetów do higieny i pielęgnacji delikatnej skóry malucha. Z pewnością w takiej wyprawce nie może zabraknąć również pudru dla dzieci. Jednak dlaczego warto go stosować?

Puder dla dzieci – czym on jest?

Puder dla dzieci bardzo często nazywany jest po prostu zasypką dla niemowląt lub talkiem. Jest to nic innego jak mieszanka proszku kredowego z substancjami delikatnie pielęgnującymi, która aplikowana jest bezpośrednio na skórę dziecka, najczęściej w momencie, kiedy zmieniana jest pieluszka. Puder dla dzieci jest wyjątkowo przydatnym gadżetem w kwestii samej pielęgnacji niemowląt i ich delikatnej skóry. Rodzice z całą pewnością świetnie zdają sobie sprawę z tego, że skóra tak małego dziecka wymaga szczególnej troski. Maluch jest bowiem narażony na powstanie odparzeń od pieluszki, podrażnień w okolicy krocza, czy nawet ran i swędzących wysypek. W tym właśnie momencie do akcji powinien wkroczyć puder dla dzieci. Dzięki temu kosmetykowi rodzice będą mogli w należyty sposób pielęgnować, a także chronić skórę swoich pociech i tym samym nie dopuścić do powstania odleżyn lub ran.

Jak stosować puder dla dzieci?

Puder dla dzieci jest wyjątkowo prosty w aplikacji. Najczęściej ten proszek o działaniu wysuszającym zamknięty jest w plastikowej butelce z wygodnym dozownikiem. Stosowanie pudru dla dzieci sprowadza się do:

  • nabrania niewielkiej ilości produktu na dłoń- choć można również bezpośrednio posypać pudrem skórę malucha;
  • delikatnym rozprowadzeniu produktu po skórze dziecka;
  • założeniu pieluszki bezpośrednio na miejsca potraktowane talkiem.
puder dla dzieci

Pamiętajmy, że puder dla dzieci jest produktem, który można stosować bezpośrednio na skórę, jednocześnie jest on przeznaczony do aplikacji w najbardziej wrażliwych miejscach. Rodzice więc mogą wykorzystać puder dla dzieci w okolicach pachwin, pośladków czy nawet krocza. To właśnie te miejsca są najbardziej narażone na powstawanie odparzeń, gdyż mają bezpośredni kontakt z wilgotną powierzchnią pieluszki.

Czy puder dla dzieci może uczulić?

Tradycyjny puder dla dzieci wykonany jest z bezpiecznych i naturalnych substancji, które mają wysuszać skórę dziecka. Niemniej jednak jeśli nasz maluch jest alergikiem, to warto w tej kwestii zachować pełną ostrożność. Niektóre składniki pudru dla dzieci rzeczywiście mogą doprowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej na skórze. Na szczęście rynek asortymentu dziecięcego obecnie jest tak rozbudowany i szeroki, że znajdziemy na nim także puder dla dzieci przeznaczony do stosowania w przypadku małych alergików. Wówczas rodzice nie będą musieli się obawiać, że taka zasypka dla niemowląt, doprowadzi do powstania nieprzyjemnej reakcji.

Post Author: admin

You may also like

Spirale to ciekawy dodatek do tunelu

Twoje ucho zdobi tunel? A może dopiero planujesz go zrobić?

peelingi do ciała

Dlaczego warto stosować peelingi do ciała?

Stosowanie peelingów do ciała niesie ze sobą wiele zalet. Jest