jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne

Kiedy jesteś na rynku nowych perfum, może być kuszące, aby po prostu kupić wszystko, co ładnie pachnie. Ale skąd możesz wiedzieć, czy kupowany zapach jest prawdziwy? Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie nie wyszedłbyś i nie wydał setek dolarów na nowy zapach. Skąd więc możesz wiedzieć, czy Twój ulubiony zapach jest prawdziwy? Autentyczne zapachy są bardzo specyficzne w swoim zapachu, opakowaniu, a nawet dokładnej lokalizacji, w której zostały wyprodukowane. Może być kuszące, aby kupić coś tańszego lub łatwiej dostępnego w domu towarowym, ale jeśli nie jest to autentyczne, to nie jest warte swojej ceny. Nie daj się skusić na podróbki! Oto kilka czerwonych flag, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów oryginalnych perfum.

Opakowanie jest inne

Jeśli kiedykolwiek kupiłeś perfumy w sklepie lub u sprzedawcy internetowego i zabrałeś je do domu, aby stwierdzić, że pachną zupełnie inaczej niż wtedy, gdy po raz pierwszy się nimi spryskałeś, być może kupiłeś imitację. Zapach perfum jest tworzony przez połączenie różnych składników i olejków. Zapach jednej perfumy może się różnić w zależności od użytych składników i olejków, więc jeśli kupisz ją w innym miejscu, możesz skończyć z zapachem, który nie pachnie tak, jak to było reklamowane. Jest to niezwykle ważne, ponieważ jest to jeden z najprostszych sposobów, aby powiedzieć, czy zapach jest prawdziwy, czy nie. Niektóre zapachy mogą mieć zmieniony zapach ze względu na opakowanie i przechowywanie, ale jeśli zapach jest zupełnie inny, jest prawdopodobne, że perfumy zostały zmanipulowane.

Nie ma zapachu po rozpyleniu

Jeśli rozpylasz swoje perfumy i zapach znika całkowicie w ciągu kilku minut, najprawdopodobniej nie wąchasz nic poza butelką. Prawdziwie autentyczny zapach ma zapach, który staje się bardziej widoczny i wyczuwalny na skórze, ale jeśli nie czujesz nic po spryskaniu, to znaczy, że go nie ma. Aby perfumy mogły pachnieć na skórze, muszą zostać wchłonięte przez powierzchnię skóry. Jeśli perfumy nie zawierają rozpuszczalników, które pozwalają na wchłonięcie ich w powierzchnię skóry, to nie będą pachnieć na Twojej skórze. Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego jest rozpylenie go na nadgarstkach, a następnie umieszczenie rąk pod suchym ręcznikiem, aby nic nie zostało wchłonięte. Odczekaj kilka minut, a następnie ponownie umieść dłonie pod ręcznikiem. Jeśli Twój zapach nadal nie jest obecny, to prawdopodobnie nie zostanie przeniesiony na Twoją skórę.

Opis zapachu jest niedokładny

Zapachy są często reklamowane przy użyciu opisu zapachu, który jest zaprojektowany tak, aby przemówić do szerokiego grona klientów. Jest to całkowicie normalne, ale warto pamiętać, że nie każdy zapach będzie pachniał tak samo na wszystkich. Jeśli wypróbujesz zapach na, ale nie pachnie tak, jak sugeruje opis zapachu, to prawdopodobnie nie jest autentyczny.

Jak rozpoznać oryginalne perfumy?

Podrabianie perfum jest niezwykle trudne, a podróbki są często wykrywane przez specyficzne wskazówki węchowe. Jeśli nie jesteś z nimi zaznajomiony, może być bardzo trudno wykryć różnicę między prawdziwym a podrobionym zapachem. Pamiętaj, że niektóre perfumy są tak sławne i znane, jak Chanel, że istnieje kilka odrostów oryginalnego zapachu. Więc jeśli nie jesteś pewien, czy twoje perfumy są prawdziwe, czy nie, zawsze możesz spróbować jednego z nich zamiast.

W tej tematyce polecamy również nasz wpis: https://www.perfumeriapasja.pl/uroda/wybor-artykulow-drogeryjnych-kryteria/

Post Author: admin