Kryteria doboru artykułów drogeryjnych są bardzo różne. Czasem jedynym kryterium jest cena, ponieważ wielu kobiet po prostu nie stać na drogie kosmetyki. Niektórzy zdecydowanie wolą kosmetyki naturalne i kryterium jest brak szkodliwych składników.

Jak skompletować kosmetyczkę?

Upodobania ludzi zmieniają się na przestrzeni lat. Z pewnością kosmetyczka dorosłej kobiety nie jest taka sama jak kosmetyczka nastolatki. Przede wszystkim zmienia się też cera i jej potrzeby. Kiedyś cera mogła być tłusta i trądzikowa, a cera dojrzałej kobiety często jest sucha i wrażliwa. Dobrze jest odpowiadać na potrzeby swojego organizmu i odpowiednio dobierać kosmetyki. Wiele osób musi nauczyć się tej trudnej sztuki. Nie jest żadnym wstydem poprosić o pomoc eksperta. W takim ekspertem powinna być pani w drogerii i do niej można zwrócić się w pierwszej kolejności. Pomóc może również lekarz dermatolog, choć dermatolog interweniuje tam, gdzie potrzebna jest pomoc medyczna. Przy kompletowaniu swojej kosmetyczki można kierować się różnymi kryteriami. Niektóre panie chcą mieć więcej kosmetyków, a inne stawiają na minimalizm.

Minimalizm w makijażu brwi

Do makijażu brwi właściwie powinien wystarczyć jeden kosmetyk. Bardzo często jest to kredka do brwi, ale świetnym pomysłem jest także modelujący żel na brwi. Jak wybrać żel do brwi? Na pewno trzeba odpowiednio go wybrać pod kątem koloru, dla blondynek doskonale sprawdzą się jaśniejsze barwy, a kobiety o ciemniejszych włosach powinny wybrać barwy ciemniejsze. Bardzo ważne jest to, aby przed pierwszym użyciem kosmetyków zrobić próbę uczuleniową, jest to szczególnie ważne dla alergików. Taka próba ma na celu sprawdzenie, czy na pewno kosmetyk jest dla danej osoby bezpieczny. Jeśli kosmetyk nie jest bezpieczny, trzeba będzie po prostu wybrać inny. Wszystkie kosmetyki, które zostały w Polsce dopuszczone do sprzedaży, zostały wcześniej przebadane przez zespół ekspertów i na pewno są bezpieczne pod względem składników, które w nich występują. Nie zmienia to jednak faktu, że mogą kogoś uczulać.

Drogeria stacjonarna czy w Sieci?

W drogerii stacjonarnej można porozmawiać ze sprzedawcą i dowiedzieć się czegoś więcej na temat oferowanych kosmetyków. Jednak zakupy internetowe mają swoje niezaprzeczalne zalety, a drogerie internetowe z roku na rok notują większe zyski. Gdzie zatem skompletować swoją kosmetyczkę? Część kosmetyków można kupić w Internecie, a część w drogerii stacjonarnej. Jeśli chodzi o podkład, w drogerii stacjonarnej zawsze można sprawdzić jego kolor, tak samo jeśli chodzi o kredkę czy cienie do powiek. Jednak w przypadku kosmetyków sprawdzonych, używanych od wielu miesięcy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić zakupy internetowe i przy okazji zaoszczędzić kilka groszy. Wiele kobiet w ten sposób gospodaruje domowym budżetem. Kosmetyków do brwi jest naprawdę sporo, zarówno w zwykłych drogeriach, jak też w Sieci. Można nawet znaleźć filmy, na których kobiety pokazują, jak użytkują te kosmetyki, aby osiągnąć konkretny efekt, brwi naturalne lub wręcz przeciwnie.

Post Author: admin