piękne włosy

Wybór szamponu po zabiegu keratynowego prostowania włosów nie jest sprawą prostą. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zdecydowana większość szamponów, które są obecnie dostępne na rynku, wypłukuje keratynę z włosów. Oznacza to, że efekty zabiegu są w pewien sposób niszczone.

Co jest wrogiem włosów po keratynowym prostowaniu włosów?

Oczywiście najgorszym wrogiem keratynowego prostowania włosów jest silikon. Szampony po prostowaniu keratynowym włosów na szczęście, w zdecydowanej większości, go nie zawierają. Tym samym szampony takie spełniają swoją funkcję. Drugim składnikiem, który nie powinien znaleźć się w szamponach po keratynowym prostowaniu włosów jest oczywiście alkohol, który sprawia, że włosy są zdecydowanie bardziej pulchne, a przez to ciężej nad nimi zapanować.

Odpowiednik drogich szamponów

Niestety zakup szamponu po keratynowym prostowaniu włosów nie należy do specjalnie tanich. Jego cena waha się najczęściej od 100 złotych za opakowanie. Na szczęście nie ma konieczności stosowania go, gdyż można się posłużyć nieco innymi produktami, które są oczywiście pochodzenia naturalnego. Z drugiej jednak strony lepiej jest stosować produkt sprawdzony, który z pewnością sprawi, że efekty zabiegu utrzymają się zdecydowanie dłużej. Keratynowe prostowanie włosów nie należy do zabiegów tanich dlatego też dobrze, aby efekty były widoczne przez długi czas.

 

Post Author: admin

You may also like

natura siberica peeling

Peelingi Natura Siberica

Skóra cały czas narażona jest na wiele szkodliwych czynników, takich

serum z witaminą c

Serum z witaminą c Natura Siberica

Serum z witaminą C to uniwersalny produkt do pielęgnacji skóry, przeznaczony dla

stosowanie olejów na włosy pozwala uzyskać świetne efekty

Olejowanie włosów – najlepsza pielęgnacja z możliwych

Olejowanie włosów, czyli nakładanie na nie różnego rodzaju olejków, jest