Należy mieć świadomość, że wykonanie efektownego makijażu jest w zdecydowanej większości przypadków zasługą umiejętności, a także właściwych akcesoriów. Warto wiedzieć, że konieczne będą bardzo wysokiej jakości pędzle w przypadku chęci wykonania perfekcyjnego konturowania.

Bardzo istotne jest, że zestaw pędzli do makijażu musi liczyć pięć podstawowych produktów, należy do nich zaliczyć pędzle przeznaczone do pudru, rozcierania cieni, rozświetlacza, konturowania czy rysowania kreski.

Pędzle do makijażu do pudru sypkiego

Paniom, które przeważnie wykorzystują gąbeczkę dołączoną do pudru sypkiego rekomendowane jest zamienienie jej na pędzel. Nie tylko i wyłącznie makijaż zostanie w ten sposób wykonany szybciej, ale również będzie on miał zdecydowanie lepsze wykończenie.

Ponadto pędzle do makijażu (wypróbuj Trena) powinny być nie tylko gęste, ale również miękkie. Należy również zadbać, by włosie nie wypadało. Koniecznie trzeba także zwrócić szczególną uwagę na rączkę. Musi być bowiem wygodna. Nie może także pod żadnym pozorem wyślizgiwać się z dłoni. Rekomendowane jest zdecydowanie się na włos naturalny.

Pędzle do różu

Należy pamiętać, aby nie używać pędzli do pudru jako pędzli do różu. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że pędzel do różu musi być zdecydowanie mniejszy. Może być także lekko zaokrąglony czy ścięty ukośnie. Warto unikać pędzli charakteryzujących się równo przyciętymi włoskami. Zalecane jest postawienie na naturalne włosie. W ten sposób możliwe będzie precyzyjne nałożenie różu. Ponadto nie zostanie podrażniona skóra policzków.

Pędzle do cieni do powiek

Panie koniecznie muszą zdawać sobie sprawę, że do wykonania perfekcyjnego makijażu oczu niezbędne będą dwa rodzaje pędzli: szerszy do nakładania cieni, a także węższy przeznaczony do konturowania. Specjaliści rekomendują zaopatrzenie się w naturalne produkty z włosia sobola czy kozy.

Kobiety, które bardzo często używają cieni o różnych barwach powinny zainwestować w dwa komplety pędzli. Jeden można wtedy wykorzystać od cieni jasnych, a drugi do ciemnych.

Post Author: admin

You may also like

serum z witaminą c

Serum z witaminą c Natura Siberica

Serum z witaminą C to uniwersalny produkt do pielęgnacji skóry, przeznaczony dla

stosowanie olejów na włosy pozwala uzyskać świetne efekty

Olejowanie włosów – najlepsza pielęgnacja z możliwych

Olejowanie włosów, czyli nakładanie na nie różnego rodzaju olejków, jest

Naturalne kremy do twarzy - świetne rozwiązanie

Naturalne kremy do twarzy – świetne rozwiązanie

Naturalne produkty do pielęgnacji szybko wypierają chemiczne i sięgają po