Koenzym Q10, ubichinon, to niesamowita cząsteczka, wpływająca na piękny i zdrowy stan i wygląd skóry. Jest to naturalnie występujący w organizmie związek, o silnym działaniu przeciwutleniającym. Wiąże wolne rodniki w organizmie i tym samym hamuje proces starzenia. Co więcej, bierze udział w procesie oddychania i procesach energetycznych zachodzących w organizmie.

Wpływ koenzymu Q10 na proces starzenia skóry

Koenzym Q10 posiada silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu ma ogromny wpływ na spowalnianie procesu starzenia skóry. Jego niesamowite właściwości znajdują zastosowanie w kosmetologii, w tym przede wszystkim podczas kreowania i tworzenia preparatów o działaniu odmładzającym. Wśród nich są przede wszystkim: kremy do twarzy i szyi oraz maseczki. Aby zintensyfikować proces niwelowania zmarszczek i poprawy kondycji skóry, koenzym Q10 w kosmetykach często wpierany jest poprzez inne składniki aktywne o działaniu antyoksydacyjnym i nawilżającym, w tym witaminy oraz kwas hialuronowy.
Koenzym Q10 ma zdolność skutecznego przenikania w głąb naskórka, wpływając na wzrost aktywności enzymów uczestniczących w syntezie kolagenu. To działanie skutkuje wzrostem jędrności i elastyczności skóry.

Koenzym Q10 w kosmetykach

Koenzym Q10 z powodu swoich niebagatelnych właściwości jest stosowany w kosmetykach nie tylko dla skóry dojrzałej. Z racji tego, że procesy starzenia zachodzą już od trzydziestego roku życia, warto kosmetyki zawierające tą dobroczynną cząsteczkę włączyć do codziennej pielęgnacji skóry bardzo wcześnie. Pozwoli to podjąć korzystne działania i wyprzedzić pojawienie się widocznych zmarszczek.
Z racji tego, że nie jest możliwe całkowite zahamowanie procesu starzenia skóry, wczesne działanie opóźniające jego skutki jest bardzo pożądane.

Kremy Apis Natural Cosmetics

Niesamowite działanie przeciwstarzeniowe koenzymu Q10 zostało uchwycone przez Apis Natural Cosmetics i zamknięte w preparacie Apis krem na dzień – https://darmarsklep.pl/kremy-na-dzien/0,apis-natural-cosmetics. Krem Apis na dzień wykorzystuje wiarygodną wręcz skuteczność cząsteczki w walce o zdrową, jędrną i młodo wyglądającą skórę.

Post Author: admin