Odpowiednia pielęgnacja włosów jest bardzo ważna po każdym, wykonywanym zabiegu. Głównie ma ona na celu utrzymać pozytywny efekt na dłużej, a także dodatkowo odżywić włosy. Tyczy się to przede wszystkim coraz to popularniejszego zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Jest to zabieg odżywczy, który przy okazji naturalnie prostuje włosy, w taki sposób, że stają się one gładkie i nie plączą się podczas ich rozczesywania. Jest to zabieg polecany osobom, które męczą się z puszącymi się włosami, lub mają osłabione włosy i chciałyby nadać im trochę blasku i zdrowego wyglądu.

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu warto wybrać, aby włosy wyglądały zdrowiej i były odpowiednio nawilżone?

Wybór takiego szamponu na pewno nie jest łatwy, z racji tego, że należy dokładnie prześledzić skład takiego produktu. Szampon po prostowaniu keratynowym musi być przede wszystkim delikatny na tyle, aby nie wypłukiwać ważnych składników, które dostarczono włosom wraz z keratynowym prostowaniem. Szampony po keratynowym prostowaniu muszą mieć więc ograniczoną ilość składników czynnych. Na pewno warto ograniczyć, a najlepiej całkowicie zrezygnować z produktów, które zawierają w sobie silikony lub sól, które to dodatkowo obciążają włosy i odbierają im blask. Zamiast tego włosy będą oklapnięte i będą sprawiać wrażenie raczej zmęczonych, niżeli prawidłowo odżywionych.

Post Author: admin

You may also like

natura siberica peeling

Peelingi Natura Siberica

Skóra cały czas narażona jest na wiele szkodliwych czynników, takich

Piękne włosy - tylko na zdrowej skórze głowy

Piękne włosy – tylko na zdrowej skórze głowy

Dbając o swoje włosy, wiele kobiet zapomina o skórze głowy.