paznokcie na dłoniach i stopach

Każda kobieta, która pragnie, aby jej stopy wyglądały w wyjątkowy sposób korzysta z zabiegu pedicure. Zabieg ten nie tylko wpływa na wygląd stóp, ale także ma właściwości pielęgnacyjne. Co ciekawe, gabinety kosmetyczne oferują coraz więcej różnych rodzajów pedicure.

Rodzaje pedicure

Jednym z zabiegów pedicure oferowanym przez gabinety kosmetyczne jest pedicure kosmetyczny. W ramach tego zabiegu usuwa się zgrubiony naskórek z pięt, stopy poddawane są kąpieli oraz masażowi, zmywa się z paznokci pozostałości poprzedniego lakieru, opiłowuje się paznokcie nadając im właściwy kształt, a także poleruje się je delikatnie. Drugim popularnym rodzajem pedicure jest pedicure leczniczy. W tym przypadku oprócz czynności wykonywanych podczas pedicure kosmetycznego usuwa się także nagniotki i wrastające paznokcie. Wspomnieć należy także o pedicure biologicznym. Podczas tego zabiegu nie ingeruje się w naturalny stan paznokci oraz nie używa się narzędzi metalowych.

stopy

Pedicure hybrydowy

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszy jednak pedicure hybrydowy. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż efekt tego zabiegu jest długotrwały. Pięknymi paznokciami u stóp cieszyć można się nawet do 3-4 tygodni. Wszystko dlatego, iż po pedicure hybrydowym paznokcie stają się niezwykle wytrzymałe. Dobre lakiery hybrydowe mają to do siebie, że nałożone profesjonalnie utwardzają płytkę paznokcia na długi czas. Zabieg ten oferuje coraz więcej gabinetów kosmetycznych. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „pedicure hybrydowy Warszawa”, np https://easynails.pl/uslugi/pedicure/pedicure-hybrydowy/ , aby się o tym przekonać.

Wskazania do pedicure

Z pedicure skorzystać powinny przede wszystkim osoby, które cierpią na popękany oraz zrogowaciały naskórek. Poza tym skorzystać z zabiegu powinny osoby cierpiące na odciski oraz wrastające paznokcie. Oczywiście nie tylko. Wiele Pań, które nie borykają się z powyższymi problemami chętnie udają się na tego rodzaju zabiegi z czystej wygody i chęci posiadania zadbanych, nietuzinkowych paznokci u stóp.

Post Author: admin

You may also like

Stemplowanie paznokci – w co się zaopatrzyć?

Manicure to wbrew pozorom wyjątkowo ważny temat dla każdej kobiety.

zestawy neonail

Zestawy Neonail – komu się sprawdzą?

Zestawy Neonail to doskonała propozycja dla osób, które chcą samemu