serum-nawilzajaco-kojace

Od odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy zależy czy wygląda ona ładnie, zdrowo, nie ma przebarwień, nie jest przesuszona ani przetłuszczona.
Opóźniamy dzięki niej proces starzenia się skóry, łagodzimy podrażnienia i stany zapalne.
Skuteczna pielęgnacja twarzy opiera się na kilku prostych zasadach. Odpowiednim, dobrym kosmetyku, wiedzy, jak i kiedy go stosować oraz na systematyczności i dokładności samego procesu pielęgnacji.

Minimalizm nie jest wskazany

Wybierając odpowiednie kosmetyki dla siebie rozpoczynamy od określenia rodzaju swojej cery. Jeżeli nie potrafimy tego określić, warto zwrócić się do kosmetyczki o poradę. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę swój wiek i przeznaczenie. I nie koncentrujmy się tylko na kremach. Trzeba pamiętać też o oczyszczaniu i tu żele, emulsje czy pianki bielenda do mycia twarzy będą niezbędne. Pozostaje jeszcze demakijaż, odżywianie i tonizowanie.
By zachować urodę i zdrową skórę twarzy zakres stosowanych kosmetyków należy rozszerzyć. Tu minimalizm nie jest wskazany.

Etapy pielęgnacji twarzy

Ogólnie dzielimy je na pielęgnację wieczorną i poranną. Powinniśmy wykonywać je systematycznie. Zarezerwujmy sobie kilka chwil w ciągu dnia dla siebie.
Wieczorną pielęgnację rozpoczynamy od demakijażu. Potem przechodzimy do oczyszczania, dobry będzie żel lub olejek do twarzy bielenda. Następnie tonizujemy skórę, a na koniec stosujemy odżywczy bielenda krem do twarzy.
Wieczorem nastawiamy się na porządne oczyszczenie i nawilżenie bogatym w składniki kremem.
Poranna pielęgnacja składa się znowu z oczyszczania za pomocą żelu lub pianki. Potem tonizujemy skórę, by odzyskała kwaśny odczyn. Na koniec nawilżamy kremem tym razem lekkim, który szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.
Dodatkowo dwa razy w tygodniu dobrze jest wykonywać złuszczanie i dodatkowe odżywianie, czyli maseczki.
Systematyczność w pielęgnowaniu twarzy przyniesie prawdziwe efekty, warto spróbować.

Więcej na stronie.

Post Author: admin