Wszelka stylizacja na gorąco, nawet jeśli jest to tylko stosowanie suszarki, mocno szkodzi włosom. Wysusza je oraz sprawia, że stają się kruche i łamliwe, w skrajnych przypadkach nawet spalone. Niezbędna jest więc właściwa ochrona włosów.

Unikanie czynnika ryzyka

Najlepiej byłoby w ogóle nie używać lokówki czy prostownicy, a także suszarki, ale wiele pań nie wyobraża sobie tego, gdyż ich włosy wyglądają dobrze tylko po potraktowaniu takim sprzętem. Jeśli więc jest to konieczne, warto zadbać, by robić to najrzadziej, jak się da. Można na przykład stosować suche szampony zamiast często myć włosy, a także używać kosmetyków utrwalających, które pozwalają zachować loki czy wyprostowane włosy. Wiele zależy też od samego sprzętu. Stara metalowa prostownica może już za pierwszym razem popalić włosy, podczas gdy nowy sprzęt z ceramicznymi nakładkami będzie dla nich dużo łagodniejszy. Przyda się też suszarka z jonizacją, która nie wysusza włosów tak mocno.

Ochrona w postaci kosmetyków

Panie, które nie mogą obyć się bez stylizacji na gorąco, koniecznie muszą używać kosmetyków do ochrony pasm przed wysoką temperaturą na przykład Kerastase Cement tej marki zapewnia skuteczną ochronę, a także odżywia włosy. W dodatku Cement Termiczny Kerastase stosuje się tylko z takimi urządzeniami, gdyż wysoka temperatura aktywizuje jego działanie. Daje to bardzo dobre efekty na włosach i pozwala zminimalizować ich uszkodzenia.

Post Author: admin

You may also like

oleje nierafinowane

Olejowanie włosów – jak to działa?

Nowoczesne metody dbania o włosy daleko wykraczają poza dobór odpowiedniego

Kosmetyki hand made

Naturalne kosmetyki i dobrym składzie to produkt, którego coraz częściej

Keratynowe prostowanie włosów – sposób na idealną fryzurę

Od kiedy tylko pojawiła się możliwość trwałego, keratynowego prostowania włosów,