Stylizacja włosów oraz utrwalanie fryzury kojarzą się z piankami, lakierami oraz żelami, które mogą negatywnie wpływać na kondycję kosmyków. Są silnie obciążające, a także zawierają w sobie całą paletę składników, które cieszą się raczej złą sławą, jak choćby parabeny, silikony, barwniki i konserwanty. Jak więc stylizować włosy, żeby zapobiec ich niszczeniu?

Naturalne wyciągi i ekstrakty

Trudno byłoby znaleźć osobę, której włosy zawsze układają się idealnie i w związku z tym nie potrzebują żadnej stylizacji. Loki mają tendencję do puszenia i wymagają ujarzmienia, włosom prostym przydałaby się z kolei objętość oraz wygładzenie. Krótkie, długie, rozpuszczone czy upięte – trwałość fryzury zależy od zastosowanych produktów. Chcąc jednocześnie zadbać o ich kondycję, warto szukać kosmetyków posiadających w swoim składzie naturalne ekstrakty roślinne o właściwościach regenerujących i nawilżających. Takie jak kosmetyki Kevin Murphy, które pokochały włosomaniaczki. Są one bowiem delikatne dla kosmyków, a przy tym pozwalają na osiągnięcie dowolnego efektu stylizacyjnego.

Bez obciążania i sklejania włosów

Pianki, kremy, spreje, pudry, pasty czy lakiery – od ilości produktów dostępnych w sklepach może zakręcić się w głowie. Tutaj obowiązuje jednak zasada: im mniej tym lepiej. Każdy dodatkowy kosmetyk obciąża włosy, dlatego najlepiej decydować się na wielofunkcyjne preparaty. Dobrym pomysłem jest np. kupno odżywki w spraju która będzie działała na kosmyki nawilżająco, posiada właściwości termoochronne oraz wygładza i ujarzmia włosy. Produkty tego typu można znaleźć w ofercie marki Kevin Murphy. Stosując takie kosmetyki można być pewnym, że fryzura zawsze będzie w nienagannym stanie.

Post Author: admin

You may also like

Kemon

Jakich kosmetyków do stylizacji włosów używać?

Stylizacja włosów jest zabiegiem, który może się wielu osobom kojarzyć

Purles

Kosmetyki do włosów Purles

Kosmetyki fryzjerskie Purles już od wielu lat są znane i