naturalne olejki do twarzy

Kojarzone głównie z pielęgnacją włosów, naturalne olejki do twarzy mogą być stosowane także z myślą o zapewnieniu sobie pięknej cery. Jak się okazuje, nie ma konieczności aplikowania tysięcy różnych kremów, żelów, maści i płynów, aby otrzymać wymarzone efekty – często wystarczy wyłącznie dobrze dobrany olej. Jak jednak wybrać tak, aby cera na tym skorzystała? Warto się temu przyjrzeć.

Naturalne olejki do twarzy – dlaczego warto?

Choć wybór jest niezwykle ważny, kluczem jest poznanie właściwości, które naturalne olejki do twarzy posiadają. Co warto o nich wiedzieć?

  • Nawilżenie – a co ważne, robią to długotrwale, dbając o cerę przez długie godziny. Normalizują przy tym gospodarkę kwasowo-zasadową i odbudowują warstwę hydrolipidową.
  • Uniwersalność – można je aplikować na każdym rodzaju cery i niezależnie od tego, z jakimi problemami aktualnie się boryka – wszystko zależne jest od odpowiedniego doboru.
  • Bezpieczeństwo – z racji na swoją naturalność, nie zawierają one zbędnych parabenów, silikonów, konserwantów i innego rodzaju sztucznych substancji, które mogą być szkodliwe dla cery i zdrowia.

Wszystko to może być jednak zapewnione jedynie wtedy, gdy wybrane zostaną olejki tłoczone na zimno, które są zarówno organiczne, jak i nierafinowane. Takie można znaleźć w Sanbello. Im pewniejsze pochodzenie prosto z natury, tym większa pewność co do dobroczynnych możliwości olejku.

Jak dobrać olejek do cery?

Wszystkie naturalne olejki do twarzy posiadają wyjątkowe właściwości, jednak każdy z osobna wyróżnia się czymś innym i do innego rodzaju cery powinien zostać przeznaczony. Wielką rolę w odróżnieniu ich od siebie grają tutaj wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 – w zależności od ich zawartości w oleju, będzie miał on inne przeznaczenie. Jak dokładnie to wygląda?

  • Oleje schnące – tutaj zawartość NNKT jest wysoka, często przekraczając 50% całej struktury olejku. Oznacza to, że preparat ten jest dość lekki, dzięki czemu polecany jest przede wszystkim cerom tłustym i problematycznym – szczególnie trądzikowym. W skład takich olejów wchodzą m.in. olej z dzikiej róży, jojoba, lniany, wiesiołkowy oraz winogronowy. 
  • Oleje półschnące – zawierają od 20 do 50% NNKT i są troszkę cięższe, niż ich schnący odpowiednik. Z tego powodu nie są polecane osobom z cerą tłustą – zdecydowanie lepiej sprawdzą się przy cerze normalnej lub mieszanej. Przykładami takich olejków są m.in. olej ze słodkich migdałów, arganowy, sezamowy i słonecznikowy.
  • Oleje nieschnące – tutaj zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych spada poniżej 20%, przez co konsystencja oleju jest ciężka i może pozostawiać tłustą warstwę na skórze. Polecana przede wszystkim skórze suchej i dojrzałej, gdzie nie istnieją skłonności do zaskórników.
naturalne olejki do twarzy

Jak używać olejków do twarzy?

Wiedząc już, jak wiele właściwości posiadają naturalne olejki do twarzy, warto poznać ich zastosowanie. Tutaj metod jest wiele – można nimi oczyszczać twarz, co zwane jest metodą OCM, a także stosować je jako kosmetyk pielęgnujący, który zastąpi krem na dzień i noc. Świetnie sprawdzają się także jako baza pod makijaż, a także nadają się do masażów poprawiających krążenie krwi w obrębie twarzy.

Post Author: admin