różne mydła o naturalnym składzie

Mydło to zdecydowanie produkt owiany złą sławą – nawet osoby mające tylko podstawową wiedzę o kosmetykach i pielęgnacji wiedzą, że silnie ono wysusza i nie powinno się używać go do mycia ciała, a już szczególnie – twarzy. Warto jednak wiedzieć, że mydła naturalne, które cieszą się coraz większą popularnością, nie mają ze standardowymi, wiodących marek, nic wspólnego. Doskonale będzie je wybrać!

Czym cechują się naturalne mydła?

Ojczyzną mydła są kraje Bliskiego Wschodu, a szczególnie znane jest mydło syryjskie, które dziś, tak samo jak przed wiekami, wykonywane jest według tej samej receptury, ręcznie. Decyduje to o jego wysokiej jakości. Szczególnie cenione są mydła z Aleppo, kolebki takiego wytwórstwa. Takie mydła nie wyglądają pięknie, mając burozielony kolor, a tym bardziej pięknie nie pachną, ale ich zalety są niesamowite. To samo dotyczy mydeł wytwarzanych w innych krajach – marsylskiego z Francji czy mydeł z polskich manufaktur. W czym tkwi ich tajemnica? Oczywiście w składzie. Takie mydła nie tylko nie wysuszają skóry, ale wręcz ją pielęgnują i nawilżają, a to dlatego, że zawierają wyłącznie naturalne składniki. Są to przede wszystkim oleje roślinne, a także masła i inne naturalne składniki. Mydło glicerynowe oparte jest przede wszystkim na glicerynie, która jest substancją znaną z nawilżania i natłuszczania – znaleźć można ją w mnóstwie takich kosmetyków. Stąd mydła glicerynowe są szczególnie skuteczne w zakresie nawilżania.

Mydła do licznych zastosowań

Brak chemicznych składników, obecność w składzie wyłącznie naturalnych substancji, pielęgnacja i natłuszczanie skóry podczas oczyszczania to cechy, które powodują, że tego rodzaju mydła nadają się do wielu zastosowań, bynajmniej nie tylko do mycia rąk. Poleca się je do mycia całego ciała, twarzy, skóry z problemami. W przypadku trądziku świetnie sprawdzi się mydło siarkowe, które działa silnie antybakteryjnie. Podobne działanie ma mydło ze srebrem koloidalnym, które jest naturalnym antybiotykiem – nie tylko przeciwbakteryjnym, ale też przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym!

Post Author: admin