zestaw do makijażu

Dobrze dobrany zestaw pędzli do makijażu to połowa sukcesu w wykonaniu trwałego make-upu. Nie liczy się cena, a jakość i włosie. Zestaw do makijażu powinien być wyposażony w kilka niezbędnych pędzli o różnych właściwościach.

Określ swoją cerę

Pędzel dla skóry tłustej lub mieszanej musi być stworzony z twardego włosia. Zależy to od docisku tego akcesoria do twarzy.  Przy miękkim pędzlu kosmetyk może nie być odpowiednio rozprowadzony po twarzy

Pędzel do podkładu

Chociaż aktualnie królują gąbeczki do nakładania podkładu, to trudno o dobry zestaw pędzli do makijażu bez tego, przeznaczonego do płynnej formy pudru. Używanie go jest proste, ponieważ pozwala na równomierne rozprowadzenie kosmetyku. Pędzel do pokładu nie może być zbyt duży, ani zbyt mały. Musi dosięgnąć nawet trudno dostępne miejsca.

Pędzel do pudru i różu

Dobry zestaw pędzli do makijażu powinien mieć przynajmniej jedną sztukę do pudru. Musi być duży i gęsty. Najlepiej, aby kupowany produkt był wykonany z włosia naturalnego. Warto zainwestować w zestaw pędzli do makijażu o niewielkich rozmiarach, ponieważ ułatwi to noszenie go w torebce. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pędzli z wysuwanymi końcówkami. Zajmują one mało miejsca, i łatwo dbać o ich czystość. Warto wspomnieć, że jeżeli chodzi o pędzle do rozprowadzania pudru i różu to włosie nie powinno być zbite. Na tym etapie malowania liczy się wykonywanie szybkich, posuwistych ruchów.  

Pędzle do cieni do powiek

Kompletny zestaw pędzli do makijażu musi zawierać również mniejsze akcesoria, przeznaczone, np. do powiek albo brwi. Są one przeważnie lekko ścięte i zaokrąglone, dzięki czemu umożliwiają odpowiednią aplikację. Warto zadbać o zakup zestawu z pędzlem do blendowania. Da on duże możliwości w makijażu oka.

Post Author: admin