olejki eteryczne - naturalne zapachy

Olejek z drzewa herbacianego najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak specjalny ekstrakt z popularnych liści drzewa herbacianego. Roślina ta od wielu lat wykorzystywana jest w medycynie do leczenia ran i różnego typu oparzeń. Rzadki olejek eteryczny z drzewa herbacianego może pochwalić się nie tylko niesamowitą konsystencją, ale również pięknym zapachem.

Jakie są zalety olejków eterycznych?

na zdjęciu: olejek eteryczny ze sklepu Cocolita.pl

Olejek z drzewa herbacianego jest bardzo naturalnym kosmetykiem, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jego zakup. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim niesamowite właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i dezynfekujące. Jest to idealny preparat dla osób, które zmagają się z tłustą skórą i typową cerą trądzikową. Oryginalne olejki eteryczne z drzewa herbacianego przypadnie do gustu także osobom, które zmagają się z problemami grzybicznymi albo bolesnymi ukąszeniami owadów.

Jakie zastosowanie ma olejek eteryczny?

Olejki eteryczne jak wspomniano powyżej działają bakteriobójczo i przeciwzapalnie, dlatego też wykorzystywane są na szeroką skalę w leczeniu i pielęgnacji skóry trądzikowej. Olejek eteryczny doskonale normalizuje prace poszczególnych gruczołów łojowych, dzięki czemu cera jest zdecydowanie mniej tłusta i błyszcząca. Oryginalny olejek z drzewa herbacianego nie wysusza skóry, dlatego też jest bezpieczny w stosowaniu. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o właściwościach regeneracyjnych. Olejek eteryczny pobudza produkcję nowego naskórka. Olejek warto dodać do kosmetyków, które stosuje się na co dzień, dzięki czemu znacząco zwiększy się ich skuteczność.

Post Author: admin