W profesjonalnych sklepach z akcesoriami fryzjerskimi można znaleźć bardzo wiele modeli nożyczek, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Główny podział wyróżnia klasyczne nożyczki, degażówki oraz specjalne nożyczki z wygiętymi ostrzami.

Jakie nożyczki wybrać do domu?

Osoby, które chcą samodzielnie obcinać się w domu powinny postawić na nożyczki klasyczne. Są to uniwersalne nożyczki, które doskonale nadają się nie tylko do podcinania, ale również do cieniowania, palcowania i wyrównywania końcówek. W drugiej kolejności warto postawić na porządne degażówki. Mowa tutaj o charakterystycznych nożyczkach z ząbkami, które wykorzystywane są głównie do cieniowani i strzyżenia punktowego. W dużej mierze to właśnie dzięki tym nożyczkom możliwe jest zmniejszenie objętości. Jeżeli chodzi o wspomniane nożyczki z wygiętymi ostrzami, to na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do klasycznych modeli. Nożyczki tego typu używane są do zdecydowanie bardziej zaawansowanych technik strzyżenia, które są wykorzystywane przez doświadczonych fryzjerów.

Nożyczki dla leworęcznych

Standardowe nożyczki fryzjerskie zaprojektowane są dla praworęcznych fryzjerów, ale nie oznacza to wcale, że leworęczne osoby stoją na straconej pozycji. Każdy renomowany producent ma w swojej ofercie także specjalne nożyczki dla leworęcznych. Modele tego typu oznaczone są symbolem LEFT.

Czym charakteryzują się dobre nożyczki fryzjerskie?

Porządne nożyczki fryzjerskie powinny posiadać specjalny bufor, który znacząco zmniejsza odgłos klapania przy cięciu włosów. Bufor znajduje się zazwyczaj między oczkami nożyczek. Jest to idealny wybór dla osób, które cenią sobie bezgłośną pracę. Profesjonalne nożyczki bardzo często posiadają dodatkowy haczyk do oparcia palca, który znacząco zapewnia zdecydowanie większy komfort pracy. W dużej mierze to właśnie dzięki tym modelom możliwe jest ograniczenie zahaczania się obcinanych włosów.

Post Author: admin

You may also like

Kemon

Jakich kosmetyków do stylizacji włosów używać?

Stylizacja włosów jest zabiegiem, który może się wielu osobom kojarzyć

Purles

Kosmetyki do włosów Purles

Kosmetyki fryzjerskie Purles już od wielu lat są znane i