krem do cery mieszanej

Kremy do cery mieszanej można znaleźć w większości drogerii, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Trzeba jednak pamiętać o jak najstaranniejszym wyborze kosmetyku. Cera mieszana jest bowiem dość wymagająca. Krem powinien posiadać lekką konsystencję i musi charakteryzować się wieloma właściwościami. Najlepiej, jeżeli będzie działał nawilżająco, ale również matująco i przeciwzapalnie.

Dlaczego warto wybrać krem o naturalnym składzie?

Wybierając krem do cery mieszanej, bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na jego skład. Najlepiej, jeśli krem będzie bazował na naturalnych składnikach aktywnych. Wówczas będzie charakteryzował się nie tylko skutecznością, ale również i bezpieczeństwem. Dobrze byłoby, aby w kremach przeznaczonych do pielęgnowania cery mieszanej znalazły się takie składniki jak:

krem do cery mieszanej
  • ekstrakt z aloesu
  • ekstrakt z rumianku lekarskiego
  • olejek z drzewa herbacianego
  • olej konopny

Dobrze byłoby, aby kremy do cery mieszanej posiadały lekką konsystencję, bo wtedy ryzyko nadmiernego obciążenia skóry będzie znikome.

Jak stosować krem do cery mieszanej?

Krem do cery mieszanej, aby miał szansę skutecznie zadziałać, musi być odpowiednio stosowany. Najważniejsze jest to, aby kosmetyk był aplikowany na skórę starannie oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń. Ponadto, kremy do cery mieszanej muszą być stosowane regularnie. Najlepiej będzie wklepywać je w cerę przynajmniej raz dziennie, o poranku. Większość kosmetyków idealnie nadaje się do stosowania pod makijaż. Trzeba jednak odczekać z aplikacją podkładu aż do wchłonięcia się kremu do skóry mieszanej. Wskazana jest również cierpliwość. Rezultaty wynikające ze stosowania kremu nie pojawią się natychmiast. Po kilku tygodniach codziennej pielęgnacji powinny być już jednak dostrzegalne. Jeżeli ich nie widać, być może krem do cery mieszanej został źle dobrany i trzeba poszukać innego. 

Post Author: admin