Konturówka to ust to godny polecenia kosmetyk, który powinien być stosowany przede wszystkim przez kobiety posiadające wąskie, blade lub asymetryczne usta. Za pomocą tego typu produktu mogą one bowiem nadać ustom pożądany kształt i podkreślić granicę warg.

Kto jeszcze może korzystać z dobrodziejstw konturówki do ust?


Jak wspomniano powyżej, konturówka do ust powinna być stosowana przede wszystkim przez kobiety, które pragną zamaskować drobne mankamenty swojej urody. Za pomocą dobrze dobranej konturówki mogą one bowiem optycznie zmienić kształt swoich ust. Poza tym, kosmetyk mogą również stosować panie, które są zadowolone z kształtu swoich ust lecz pragną podkreślić atuty swojej urody oraz przedłużyć trwałość wykonywanego makijażu.

Na co należy zwracać uwagę wybierając konturówki do ust?


Podczas wyboru tego typu kosmetyku należy brać pod uwagę kolor ust lub stosowanego kosmetyku, w tym pomadki lub błyszczyka. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie zakup dwóch produktów, z których pierwszy cechuje się naturalnym odcieniem, zaś drugi pasuje do koloru wspomnianych kosmetyków. W przypadku kolorów naturalnych należy decydować się na zakup konturówki, której odcień jest najbardziej zbliżony do koloru ust. Kolor ten może być ewentualnie niższy lub wyższy o jeden ton. W tym wypadku konturówka może być stosowana wraz z pomadką ochronną stosowaną na co dzień. W przypadku stosowania pomadki w bardziej wyrazistym odcieniu, kolor konturówki powinien być również bardziej intensywny.

W jaki sposób można wpłynąć na optyczną zmianę wielkości ust?


Podczas wyboru konturówki do ust należy pamiętać o tym, że w celu optycznego zwiększenia ust należy wybierać konturówki o ton jaśniejsze niż kolor ust, zaś w celu ich zmniejszenia – o ton ciemniejsze niż kolor ust czy szminki.

Post Author: admin