Duża popularność podkładów do twarzy sprawiła, że ich producenci nie oferują dziś wyłącznie kosmetyków zapewniających optymalne krycie. W sprzedaży dominują propozycje posiadające szereg dodatkowych właściwości. Warto sprawdzić więc, jakie rodzaje podkładów cieszą się największą popularnością i które z nich sprawdzą się najlepiej w odniesieniu do naszej cery.

Podkłady kryjące

Kryjący podkład do twarzy jest najbardziej klasycznym kosmetykiem tego typu. Można na niego liczyć zmagając się z nierównomiernym kolorytem cery, podkład kryjący może jednak pomóc również w ukryciu przebarwień, śladów po trądziku, a nawet niewielkich blizn. Można go dość łatwo rozpoznać, bo charakteryzuje się gęstą strukturą. Jest też bardziej nasycony pigmentami niż inne kosmetyki o podobnych właściwościach. Podkłady kryjące są przeważnie kosmetykami matującymi. Można więc sięgać po nie bez lęku o uzyskanie mało atrakcyjnego efektu maski. Niektóre modele posiadają zaokrągloną końcówkę, dzięki czemu z powodzeniem można używać ich także jako korektorów eliminujących drobne niedoskonałości.

podkład do twarzy wygładzająco nawilżającyPodkłady nawilżające

Nawilżające podkłady do twarzy zostały opracowane przede wszystkim z myślą o skórze suchej. Ich formuła jest znacznie lżejsza niż ta, z którą mamy do czynienia w przypadku kosmetyków kryjących, na uwagę zasługuje przy tym ich skład bogaty w składniki nawadniające skórę i pobudzające ją do produkcji kolagenu i elastyny. Właścicielki cery skłonnej do podrażnień powinny wybierając podkład nawilżający zwracać szczególna uwagę na jego skład. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im bardziej jest on naturalny, tym lepiej.

Jeśli masz problem znaleźć kosmetyki, które będą spełniały twoje potrzeby, warto skorzystać z szerokiej oferty sklepu Darmar https://darmarsklep.pl/podklady-do-twarzy, gdzie podkład do twarzy dostępny jest w wielu odsłonach

Post Author: admin