Wiele kobiet zastanawia się, jak wybrać pędzle do makijażu. Odpowiednio dobrane sprawią, że będzie można wykonać bardzo dobry makijaż. Warto pamiętać o tym, że podstawowy zestaw powinien liczyć od 5 do 8 pędzli. Dzięki temu można wygodnie wykonać makijaż, który zachwyci niejedną osobę. 

Odpowiedni dobór pędzli do makijażu

W przypadku gdy dopiero zaczynamy przygodę z makijażem, powinno wystarczyć kilka najpotrzebniejszych pędzelków, które zrobione są z dobrej jakości włosia. Warto zaznaczyć, że dostępne są dwa rodzaje włosia stosowanego do produkowania pędzli – mowa tutaj o naturalnych oraz syntetycznych. Naturalne włosie cechuje się delikatnością, a także sprężystością. Idealnie sprawdzi się przy blendowaniu, a także rozcieraniu produktów sypkich, bowiem ich porowata struktura absorbować będzie sypkie pigmenty – przenosi je również na skórę. Do stworzenia takiego włosia, przeważnie stosowane są specjalnie dobranego oraz wyselekcjonowane włosie kozy, kucyka, sobola, a także wiewiórki. Jeśli mowa o syntetycznym włosiu, to w porównaniu do naturalnego nie będzie mieć porowatości. Przez to sprawia, iż łatwo aplikować nim produkty kremowe tj. podkłady czy korektory. Ponadto bardzo łatwo utrzymać takie włosie w czystości. Warto podkreślić, że nowoczesne włosie syntetyczne o nazwie taklon idealnie imitować będzie naturalne włosie. Z tego powodu pędzle z takiego włosia z powodzeniem są stosowane w przypadku aplikacji sypkich kosmetyków. 

Jaki zestaw pędzli będzie najlepszym wyborem?

Jeżeli chcemy kompletować swój własny zestaw pędzli, warto będzie skorzystać z gotowych pakietów, które oferowane są przez wiele firm. Znaleźć w nich można podstawowe modele pędzli do pudru czy konturowania. Oprócz tego do dyspozycji będą pędzle do rozcierania cieni do powiek, a także rysowania kresek. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że jest to o wiele łatwiejszy sposób, jednakże automatycznie odbierać nam będzie sposobność dopasowania pędzli pod nasz komfort pracy – jest on najważniejszy. Jeżeli chcemy kupić pędzle we własnym zakresie, to będziemy mieć bardzo szerokie pole do popisu. Można kupić różne marki włosia, a także kształty pędzli według indywidualnych preferencji. Niektóre panie preferują pracować na bardziej zbitych pędzlach, a inne na nieco mniej. 

Dopasowanie pędzli do kosmetyków 

Warto zaznaczyć, że droższe pędzle do makijażu od sprawdzonych producentów w miejscach jak Darmar Sklep nie tylko są zrobione z lepszej jakości włosia naturalnego lub syntetycznego, ponadto o wiele lepiej radzić sobie będą z zabezpieczaniem samego pędzla. Należy pamiętać, że solidny klej trzymający skuwkę przy rączce pędzla powinien zagwarantować, iż włoski nie będą wypadać po pierwszym umyciu pędzla. Kupując pędzle powinniśmy pamiętać, iż muszą być one miękkie oraz przyjemne dla skóry. Oprócz tego muszą być dopasowane gęstością oraz materiałem do rodzaju stosowanych kosmetyków. Pędzle do makijażu najlepiej będzie kupić od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dzięki temu powinny być dobrej jakości – posłużą przez długi okres. Dobra marka to gwarancja jakości.

Post Author: admin